AISI 309S rozsdamentes acéllemez ára kg-onként 2026
Sep 20, 2026
Hagyjon üzenetet
Ha AISI 309S rozsdamentes acéllemez árat keres 2026-ban, akkor ez az útmutató frissített árkategóriákat, költségtényezőket, anyagjellemzőket és vásárlási tanácsokat tartalmaz. Az AISI 309S (UNS S30908) egy alacsony -szén- és hőálló, ausztenites rozsdamentes acél, amely körülbelül 22–24% krómot és 12–15% nikkelt tartalmaz, és széles körben használják kemencékben, hőcserélőkben, kemencékben, tüzelőberendezésekben és magas hőmérsékletű alkalmazásokban.
A 309S rozsdamentes acéllemez tényleges ára a nikkel- és krómpiaci trendektől, a lemezvastagságtól, a felületkezeléstől, a gyártási módszertől, a rendelési mennyiségtől, a tanúsítási követelményektől és a szállító származásától függ. A nemzetközi vásárlók számára a kínai FOB árazás általában versenyképesebb, mint a helyi forgalmazói árak.
Mi az AISI 309S rozsdamentes acéllemez?
Az AISI 309S rozsdamentes acéllemez egy hőálló -ausztenites rozsdamentes acéllemez, amelyet olyan alkalmazásokhoz terveztek, amelyek jobb oxidációállóságot és magas hőmérsékleti szilárdságot igényelnek, mint a szabványos 304-es rozsdamentes acél.
A 304-es rozsdamentes acélhoz képest a 309S magasabb króm- és nikkeltartalmat tartalmaz, így jobban ellenáll az oxidációnak, a karburizációnak és a hőciklusnak. A 310S rozsdamentes acélhoz képest a 309S gazdaságosabb megoldást kínál, ha nincs szükség extrém hőmérsékleti teljesítményre.
AISI 309S rozsdamentes acéllemez gyártási folyamat
Acélolvasztás → Folyamatos öntés → Meleghengerlés → Hőkezelés → Pácolás → Hideghengerlés → Felületkezelés → Vágás → Ellenőrzés → Csomagolás
AISI 309S rozsdamentes acéllemez ár kg-onként 2026 (FOB Kína)
2026-ban a tipikus nemzetközi árkategóriábanAISI 309S rozsdamentes acél lemezkörülbelül:
| Termék típusa | Vastagság | Felület | Becsült FOB ár |
|---|---|---|---|
| 309S melegen hengerelt lemez | 4-60 mm | No.1 | 2,5–4,0 USD/kg |
| 309S hidegen hengerelt lemez | 0,8-6 mm | 2B / BA | 3,0–4,8 USD/kg |
| 309S polírozott lemez | 1-6 mm | No.4 / HL / Tükör | 3,5-5,5 USD/kg |
| 309S egyedi vágott lemez | Testreszabott | Különféle | 3,0–6,0 USD/kg |
A piaci jegyzések a nikkeláraktól, a malomkapacitástól és a regionális kereslettől függően változnak. Egyes piaci referenciák szerint a 309S rozsdamentes acéllemez ára 2,5–4,5 USD/kg körül mozog, míg a speciális felületek vagy kisebb mennyiségek magasabb szintet érhetnek el.

Az AISI 309S árát befolyásoló négy fő tényező
Fémötvözet költségek:
A 309S legfeljebb 12,0–15,0% nikkelt (Ni) és 22,0–24,0% krómot (Cr) tartalmaz. A kilogrammonkénti egységár nagyon érzékeny az LME nikkel piaci trendjeire, az ötvözeti felárak az alapár 60–70%-át teszik ki.

Hidegen-hengerelt és melegen hengerelt-feldolgozási költségek:
A többszörös precíziós hengerlés, lágyítás és pácolás követelménye miatt a hidegen{0}}hengerelt lemez (2B kivitel) feldolgozási költsége 0,30–0,50 USD/kg magasabb, mint a melegen hengerelt ipari-minőségű (nem{6}} kivitelű) közepes-nehézlemez{{8}.

Árkülönbségek: „Elméleti súly” vs. „Tényleges mérlegsúly”:
Amikor az elméleti súlyt 309S fizikai sűrűséggel (7,98 g/cm³) számítják ki, a gyártási tűréshatárok (különösen negatív tűréshatárok vagy "alulméretes" engedmények) jelenléte azt jelenti, hogy a tényleges kilogrammonkénti költséget -az elméleti egységárból- kell igazítani a fajlagos tolerancia figyelembevételéhez.

Beszerzési lépték és logisztikai konszolidáció:
A teljes konténerrakomány (FCL) beszerzése (pl. több mint 20 tonna) alacsonyabb allokált logisztikai költségeket eredményez, és a beszállítók általában 0,15 és 0,25 USD/kg közötti mennyiségi engedményeket kínálnak.

309S rozsdamentes acéllemez súly- és költségbecslési táblázat (négyzetméterenként és kilogrammonként számolva)
Az alábbi táblázat az AISI 309S rozsdamentes acéllemez elméleti súlyát 7,98 g/cm³ szabványsűrűség alapján számítja ki, hogy segítse a beszerzési vezetőket az anyagsúly, az ajánlattételi költségek és a logisztikai költségek gyors becslésében. A költségbecslés 3,50 USD/kg átlagos referenciaár felhasználásával történik.
| Lemezvastagság | Elméleti súly per m² (kg/m²) | Súly szabványos lemezenként (1,5 m × 6,0 m) | Becsült költség per m² (USD/m²) |
|---|---|---|---|
| 2,0 mm | 15,96 kg/m² | 143,64 kg | ≈ $55.86 / m² |
| 5,0 mm | 39,90 kg/m² | 359,10 kg | ≈ $139.65 / m² |
| 10,0 mm | 79,80 kg/m² | 718,20 kg | ≈ $279.30 / m² |
| 20,0 mm | 159,60 kg/m² | 1436,40 kg | ≈ $558.60 / m² |
309S rozsdamentes acéllemez számítási képlete:
Súly (kg/m²)=Vastagság (mm) × Sűrűség (kg/m³) × 0,001
Költség/m²=Súly/m² × Rozsdamentes acél ár (USD/kg)
Példa:
5 mm vastag 309S rozsdamentes acéllemezhez:
Súly=5 × 7.98=39.90 kg/m²
Anyagköltség=39.90 × 3,50 USD/kg=139,65 USD/m²
Ez a számítás segít a vevőknek megbecsülni a projekt teljes anyagszükségletét, a konténerbetöltési súlyt és a hozzávetőleges beszerzési költségvetést, mielőtt hivatalos árajánlatot kérnének.
Miért magasabb az AISI 309S kilogrammonkénti ára, mint a 304L és a 316L?
Ennek az az oka, hogy a 309S króm- és nikkeltartalma lényegesen magasabb, mint a 304L-ben (18% Cr/8% Ni) és a 316L-ben (16% Cr/10% Ni/2% Mo). Ez a megnövelt króm{9}}nikkel arány oxidációval szembeni ellenállást biztosít magas, akár 1000 fokos hőmérsékleten is; mivel ezeknek az ötvözőelemeknek a tartalmával az anyagköltségek emelkednek, a kilogrammonkénti ár körülbelül 15-25%-kal magasabb, mint a 316L-é.
Melyik a költséghatékonyabb{0}}: kilogrammra vagy lapra történő vásárlás?
Az ipari ömlesztett beszerzések esetében a kilogrammonkénti (vagy tonnánkénti) árazás a szokásos nemzetközi gyakorlat és a legtisztességesebb megközelítés, tekintettel az acéllemezgyártásban rejlő vastagságtűrésekre. A laponkénti árazás gyakran magában foglalja a beszállító által beszámított kockázati prémiumot, míg a tényleges súlyon (kg) alapuló elszámolás biztosítja, hogy csak a vásárolt összeget pontosan fizesse, ami nagyobb átláthatóságot biztosít.
Vásárlási ajánlások
Az AISI 309S rozsdamentes acéllemez 2026-os árát elsősorban a nyersanyagötvözet költségei, a gyártási folyamatok, a lemez specifikációi, a tanúsítási követelmények és a rendelési mennyiség határozza meg. Vásárláskor a vásárlóknak az egységáron (kilogrammonkénti ár) túl kell tekinteniük, és értékelniük kell a szállító általános képességeit, az anyagok nyomon követhetőségét, az ellenőrzési szabványokat és a szállítási megbízhatóságot.
Az ipari alkalmazásokhoz, amelyek körülbelül 1000 fokos magas hőmérsékleten működnek, a 309S rozsdamentes acéllemez optimális egyensúlyt biztosít a teljesítmény és a költség között a 304 és 310S minőségekhez képest.
Ha pontosabb árajánlatot szeretne adni, kérem, tudassa velem:
A szükséges lemezvastagság és méretek?
A megcélzott rendelési mennyiség (kilogrammban vagy tonnában)?
És a kívánt felületkezelés (pl. 2B, No.1)?
AISI 309S rozsdamentes acéllemez beszállítók és gyártók
A GNEE AISI 309S rozsdamentes acéllemezeket kínál az ASTM A240 / ASME SA240 szabványoknak megfelelően, beleértve az UNS S30908, SUS309S és EN 1.4833 egyenértékű minőséget. Melegen- és hidegen hengerelt lemezeket -0,3-100 mm vastagságban, 2000 mm-ig terjedő szélességgel, valamint No.1, 2B, BA, No.4, HL felületekkel és testreszabott felületekkel szállítunk. Minden tétel ellátható EN10204 3.1 MTC-vel, kémiai összetételelemzéssel, mechanikai teszteléssel, PMI-vizsgálattal és teljes hő{17}}szám nyomon követhetőséggel. Professzionális vágási, polírozási és testreszabott feldolgozási szolgáltatásokkal a GNEE támogatja a globális ügyfeleket a magas hőmérsékletű iparágakban, például kemencékben, petrolkémiai berendezésekben, hőcserélőkben és hőfeldolgozó rendszerekben.
AISI 309S rozsdamentes acéllemez specifikáció
| Ingatlan | Leírás / Követelmény |
| Standard | ASTM A240 / A240M, ASME SA-240 |
| Anyagminőség | AISI 309S (UNS S30908) |
| Termék űrlap | Melegen hengerelt lemez / hidegen hengerelt lemez |
| Felületi kikészítés | Nem. 1 (melegen hengerelt, lágyított, vízkőmentesített) |
| Vastagsági tartomány | 3mm – 100mm+ (testreszabható) |
| Szélesség / Hosszúság | Normál (1500x6000mm, 2000x6000mm) vagy méretre vágva- |
| Gyártási folyamat | Elektromos ívkemence + AOD finomítás |
| Hőkezelés | Lágyított oldat (min. 1040 fok, levegőhűtés vagy vízhűtés) |
| Edge Állapot | Mill Edge / Sheared Edge |
| Tanúsítvány | Malomvizsgálati tanúsítvány (MTC) HU 10204 3.1 |
Kémiai összetétel - ASTM A240
Az AISI 309S az AISI 309 alacsony-szén-dioxid-kibocsátású változata, amelynek széntartalma 0,08% alá korlátozódik, hogy minimalizálja a magas hőmérsékleten történő keményfém csapadékot.
| Elem | Tartalom (%) |
| szén (C) | 0,08 max |
| Mangán (Mn) | 2,00 max |
| Foszfor (P) | 0,045 max |
| Kén (S) | 0,030 max |
| Szilícium (Si) | 1,00 max |
| Króm (Cr) | 22.0 – 24.0 |
| Nikkel (Ni) | 12.0 – 15.0 |
(Mechanikai tulajdonságok - Szobahőmérséklet)
| Ingatlan | Minimális követelmény |
| Szakítószilárdság | 75 ksi (515 MPa) |
| Hozamerősség (0,2%-os eltolás) | 30 ksi (205 MPa) |
| Megnyúlás (2 hüvelykben / 50 mm) | 40% |
| Keménység (Brinell) | 217 HBW max |
AISI 309S rozsdamentes acéllemez ellenőrzése
A GNEE szigorú minőségellenőrzéseket végez az AISI 309S rozsdamentes acéllemezeken az ASTM A240 / ASME SA240 szabványok szerint. Minden tétel megvizsgálható kémiai összetétel-elemzéssel, PMI-vel (pozitív anyagazonosítás), szakítószilárdság-teszttel, folyáshatár-vizsgálattal, keménységvizsgálattal, vastagságtűrés-méréssel, felületvizsgálattal és nehéz lemezek ultrahangos vizsgálatával. Minden termék EN10204 3.1 Anyagvizsgálati Tanúsítvánnyal (MTC) van ellátva, beleértve a hőszám nyomon követhetőségét, amely biztosítja, hogy a kémiai és mechanikai tulajdonságok megfeleljenek az ügyfelek magas-hőmérsékletű alkalmazásokhoz, például kemencékhez, hőcserélőkhöz és petrolkémiai berendezésekhez kapcsolódó követelményeinek.



AISI 309S rozsdamentes acéllemez csomagolás
A nemzetközi szállításhoz a GNEE tengerre alkalmas exportcsomagolást használ a 309S rozsdamentes acéllemezek védelmére a nagy távolságú{1}}szállítás során. A lemezeket általában vízálló papírral, PVC védőfóliával (ha szükséges), acél hevederekkel és füstölt fa raklapokkal vagy megerősített fa tokkal csomagolják be. Az egyszerű azonosítás érdekében minden csomagon fel van tüntetve a termék minősége, mérete, hőszáma, mennyisége és szállítási adatai. A csomagolási módszert úgy tervezték, hogy megakadályozza a nedvességet, a korróziót, a felületi karcolásokat és a deformációt a konténerek berakodása és az óceáni szállítás során.


A szálláslekérdezés elküldése






