304 4ft hidegen hengerelt rozsdamentes acél tekercs ár még ma
Oct 21, 2026
Hagyjon üzenetet
Ha standard szélességű hidegen hengerelt tekercseket vásárol konyhai eszközök, építészeti panelek, hegesztett csövek, sajtolt alkatrészek vagy különféle korrózióálló termékek gyártásához, akkor a 4 láb (1219 mm) széles, 304-es hidegen hengerelt rozsdamentes acél tekercsek a legsokoldalúbb és legszélesebb körben használt alapanyag.
Sok vásárló kizárólag a "kilogrammonkénti árra" összpontosít vásárláskor, figyelmen kívül hagyva az olyan kritikus tényezőket, mint a vastagságtűrés, a síkság, az él minősége, a felületi karcolások kockázata és az érvényes malomvizsgálati tanúsítvány (anyagtanúsítvány) elérhetősége. Az alacsony költségű, de nem megfelelő termékek választása gyakran anyaghulladékhoz, gyártási késedelemhez, vagy akár a minőségellenőrzési előírások be nem tartása miatti visszautasításhoz vezet.
Mi az304 4ft hidegen hengerelt rozsdamentes acél tekercs?
A 304 (UNS S30400, EN 1.4301, AISI 304) a legszélesebb körben használt ausztenites rozsdamentes acél, amelynek névleges összetétele 18–20% króm (Cr), 8–10,5% nikkel (Ni) és legfeljebb 0,08% széntartalommal. A "4 láb (4 láb)" kifejezés 1219 mm szélességet jelent – a 304 hidegen hengerelt főtekercs globális szabványos szélességét –, amely megkönnyíti a hasítást, a hosszra vágást és a további gyártást. A készterméket jellemzően lágyítják és pácolják. A melegen hengerelt tekercsekhez képest a hidegen hengerelt tekercsek szigorúbb vastagsági tűréseket, simább felületet, kiváló simaságot és egyenletesebb mechanikai tulajdonságokat kínálnak az alakítás és hegesztés során.
Mai ár 304 hidegen hengerelt tekercs, 4 láb / 1219 mm, EXW Kína
A 304 4ft-szélességű hidegen hengerelt rozsdamentes acél tekercsek nagykereskedelmi forgalma általában 1200–2800 USD/tonna (körülbelül 1,10–2,80 USD/kg), vastagságtól (általában 0,3–3,0 mm), felületi minőségtől (2B, BA) és minimális rendelési mennyiségtől függően.
| Vastagság | Szélesség | Felület | MOQ | Referenciaár (USD/kg) | Megjegyzések |
|---|---|---|---|---|---|
| 0,3-0,5 mm | 1219 mm (4 láb) | 2B | 500 kg | 2.30 – 2.52 | Vékony nyomtáv, nagyobb gördülési veszteség |
| 0,6-1,0 mm | 1219 mm (4 láb) | 2B | 1000 kg | 2.12 – 2.33 | Legkeresettebb szabványos specifikáció |
| 1,2-2,0 mm | 1219 mm (4 láb) | 2B | 1000 kg | 2.05 – 2.24 | Stabil raktárkészlet, gyors szállítás |
| 0,4-1,5 mm | 1219 mm (4 láb) | BA | 800 kg | 2.38 – 2.60 | Fényre lágyított, szigorú felület |
| 0,8-2,0 mm | 1219 mm (4 láb) | No.4 / HL | 1000 kg | 2.22 – 2.45 | Csiszolt felület a látható részekhez |
Jogi nyilatkozat: Az alábbi árak csak tájékoztató jellegűek. A végső árajánlat megváltozik az LME nikkellel, ferrokrómmal, árfolyammal, felületkezeléssel, éltípussal, rendelési mennyiséggel, ellenőrzési és szállítási feltételekkel. Alapállapot: 2B kivitel, lágyított és pácolt, szabványos malomél, MTC EN 10204 3.1 kapható, tengerre alkalmas csomagolás exportálható.
Hogy pontosabb árajánlatot adjon, megoszthatja:
• A pontos vastagság (idomszer), amire szüksége van?
• A szükséges becsült súly vagy teljes hossz?
• Szüksége van-e speciális felületkezelésre (például 2B vagy hajszálvonal)?
Piaci árelemzés rozsdamentes acél vásárlók számára
A 304-es tekercs árát elsősorban az LME nikkel és a ferrokróm szabályozza. A nikkel a 304 összetételének 8–10,5%-át teszi ki; Az LME nikkel minden 1000 USD/MT kilengése általában 0,09–0,13 USD/kg körüli 304-es tekercs árat tol el. A legfontosabb befolyásoló tényezők, amelyeket értékelnie kell a megkeresés előtt:
1. Vastagság: a 0,5 mm alatti idomok többszörös hideghengerlést igényelnek, így a prémium nyilvánvaló.
2. Felület: 2B az alapvonal; BA, No.4, HL és tükörfelület növeli a polírozás/kefés feldolgozási költséget.
3. Él: a malomél olcsóbb; sorjamentes hasított él csőkészítéshez vagy precíziós sajtoláshoz extra hasítási díjjal rendelkezik.
4. Rendelési mennyiség: az 5 MT feletti rendelések általában 5–8% ömlesztett árengedményt kapnak a kis azonnali tételekhez képest.
5. Ellenőrzési követelmény: A PMI, SGS/BV harmadik fél által végzett tanúvizsgálat növeli az egységköltséget és az átfutási időt.
6. Raktározási ciklus: a szabványos 4 láb 2B 304 hidegen hengerelt tekercs normál készletet tart; egyedi felület vagy ultravékony anyag a gyártási rendeléshez tartozik hosszabb átfutási idővel.
Fontos vásárlói emlékeztető:Az alacsony árú anyagok érvényes MTC nélkül gyakran instabil Ni/Cr szegregációt, inkonzisztens vastagságtűrést és rejtett felületi hibákat mutatnak. Ez növeli az elutasítási arányt és a teljes beszerzési költséget, még akkor is, ha a kilogrammonkénti ár vonzónak tűnik.
304 vs. 304L vs. 316L vs. 201: ár
| Fokozat | Cr (%) | Ni (%) | Mo | Relatív ár vs 304 |
|---|---|---|---|---|
| 304 | 18–20 | 8–10.5 | 0 | Alapállapot (100%) |
| 304L | 18–20 | 8–12 | 0 | +4% ~ +8% |
| 316L | 16–18 | 10–14 | 2–3 | +28% ~ +40% |
| 430 | 16–18 | <0.75 | 0 | -30% ~ -38% |
| 201 | 16–18 | 3.5–5.5 | 0 | -40% ~ -48% |
304 rozsdamentes acél hidegen hengerelt tekercs szállító-GNEE
- Szabványok támogatása: ASTM A240, ASTM A480, EN 1.4301, JIS G4305, GB/T 3280; ellátás EN 10204 3.1 / 3.2 MTC

- Mérettartomány: vastagság 0,3-3,0 mm; szabványos 1219 mm-es (4 láb) anyatekercs, 1500 mm, 1000 mm és egyedi hasított szalagszélesség



- Felületi lehetőségek: 2B, BA, No.4, HL hajszálvonal, 8K tükör; PE védőfólia, amely megakadályozza a karcolódást a lézervágás, hajlítás és hasítás során

- Feldolgozási szolgáltatás: hasítás, méretre vágás, szintezés, sorjázás, rozsdagátló olaj, tengerre alkalmas fa csomagolás exportra

- Ellenőrzési szolgáltatás: kérésre PMI-teszt, méretellenőrzés, vizuális felületellenőrzés, SGS / BV / TUV külső ellenőrzés
- Rugalmas MOQ: azonnali kis tételes raktárkészlet és nagy volumenű gyártási rendelés egyaránt elfogadható; stabil havi ellátás hosszú távú keretszerződések esetén
- Kereskedelmi feltételek: EXW, FOB, CIF, CFR; teljes dokumentumok, beleértve a csomagolási listát, kereskedelmi számlát, származási bizonyítványt a vámkezeléshez
GYIK
K: Mi a különbség a 304 és 304 literes hidegen hengerelt tekercsek között?
V: A 304-es széntartalom 0,08%-ra van korlátozva, míg a 304L-ben 0,03%. 304L-re van korlátozva, csökkenti a hegesztés utáni keményfém kicsapódás kockázatát, így jobban megfelel az intenzív hegesztést igénylő alkatrészekhez. Ha terméke nem rendelkezik szigorú korrózióállósági követelményekkel a hegesztett területekre, a 304-es szabvány költséghatékonyabb választás.
K: Használhatók-e a 304-es hidegen hengerelt tekercsek sós vízben vagy tengerparti, sóval terhelt környezetben?
V: Nem ajánlott. Mivel nincs benne molibdén, a 304-nek gyenge az ellenállása a klorid által kiváltott pontkorrózióval szemben. Tengeri környezetben vagy sósvízi közegben való használatra 316L vagy 2205 duplex rozsdamentes acél javasolt.
K: Miért olcsóbb a 430-as rozsdamentes acél, mint a 304-es?
V: A 430 egy ferrites rozsdamentes acél, amely szinte nem tartalmaz nikkelt. Ezzel elkerülhető a nikkel magas költsége, de a 304-hez képest gyengébb alakíthatóságot és korrózióállóságot eredményez; emellett a 430 mágneses.
K: Mennyi az átfutási idő a 304-es (4 láb széles) hidegen hengerelt tekercseknél?
V: A raktáron lévő, 4 láb széles, 2B kivitelű tekercsek esetében az átfutási idő általában 3–7 munkanap. A BA bevonatú, No. 4 (szálcsiszolt) felülettel rendelkező tekercseknél vagy a speciális hasítást igénylő tekercseknél az átfutási idő 12–20 munkanap.
K: Milyen dokumentációt biztosít a GNEE a szállítás után?
V: Malomvizsgálati tanúsítványt (MTC), csomagolási listát, kereskedelmi számlát és származási bizonyítványt biztosítunk. Ha megbízott egy harmadik fél vizsgálatát, akkor a megfelelő harmadik fél vizsgálati jelentését is megkapja. Továbbá minden szállítmány jogosult a PMI (Pozitív Anyagazonosító) újbóli tesztelésére, amikor megérkezik az Ön raktárába.
A szálláslekérdezés elküldése






