Melyik a jobb, SUS304 vagy SS 304?
May 27, 2026
Hagyjon üzenetet
mi az az sUS304 rozsdamentes acél?
SUS304 rozsdamentes acéla világ legszélesebb körben használt ausztenites rozsdamentes acéljának jelölése a japán ipari szabvány (JIS) szerint, amely megfelel az ASTM 304 szabványnak az Egyesült Államokban vagy az 1.4301 szabványnak Európában. Általában 18/8-as rozsdamentes acélnak nevezik, körülbelül 18% krómot és 8% nikkelt tartalmaz. Lágyított állapotban általában nem-mágneses, de hideg megmunkálás után enyhén mágnesessé válhat. Időszakos használat mellett akár 870 fokos (1600 fok F) hőmérsékleten is képes megőrizni a szerkezeti integritást; folyamatos használat mellett akár 925 fokos (1700 fok F) hőmérsékleten is képes megőrizni szerkezeti integritását. Különféle praktikus termékformákká dolgozható fel, beleértve a lemezeket, tekercseket, csöveket, rudakat és vezetékeket.
Mi az SS 304 megfelelő anyaga?
A globális megfelelőjeSS 304(Stainless Steel 304) az EN 1.4301 (vagy X5CrNi18-10) európai szabvány és a japán JIS SUS304 szabvány. A kereskedelemben 18/8-as rozsdamentes acél néven is ismert, mivel névleges összetétele 18% króm és 8% nikkel.
SS 304 VS. SUS304: Főbb különbségek
| Funkció | ASTM A240 Type 304 | JIS G4303 SUS304 |
| Származás | USA (ASTM International) | Japán (japán ipari szabványok) |
| Termék űrlap | Lemez, lap és csík | Rozsdamentes acél rudak |
| Közös használat | Nyomástartó edények, tárolótartályok, építészeti | Megmunkált alkatrészek, kötőelemek, szerkezeti rudak |
SS 304 VS. SUS304 rozsdamentes acél: kémiai összetétel (tömeg%)
ASTM A240 (SS 304): 0,75%-nál kisebb vagy azzal egyenlő Si-tartalmat ad meg, JIS G4304 (SUS304): 1,00%-nál kisebb vagy azzal egyenlő Si-tartalmat határoz meg. Ezenkívül az ASTM rendszerint egyértelmű felső határkövetelményt ír elő a nitrogén (N) tartalomra vonatkozóan, míg egyes JIS szabványok nem írják elő ennek megadását.
| Elem | ASTM A240 SS304 | JIS G4304 SUS304 |
| szén (C) | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,08 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,08 |
| Mangán (Mn) | 2,00 vagy kisebb | 2,00 vagy kisebb |
| Foszfor (P) | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 |
| Kén (S) | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,030 |
| Szilícium (Si) | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,75 | 1,00 vagy kisebb |
| Króm (Cr) | 18.0 – 20.0 | 18.0 – 20.0 |
| Nikkel (Ni) | 8.0 – 10.5 | 8.0 – 10.5 |
| Nitrogén (N) | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,10 | Nincs megadva |
SS 304 VS. SUS304 rozsdamentes acél: mechanikai tulajdonságok
| Ingatlan | ASTM A240 SS304 | JIS G4303 SUS304 |
| Szakítószilárdság (perc) | 515 MPa (75 ksi) | 520 MPa |
| Hozamerősség (0,2%-os eltolás) | 205 MPa (30 ksi) | 205 MPa |
| Megnyúlás (50 mm-ben, percben) | 40 % | 40 % |
| Keménység (max.) | HBW kisebb vagy egyenlő, mint 201 vagy HRB kisebb vagy egyenlő, mint 92 | HB kisebb vagy egyenlő, mint 187 (oldattal kezelt esetén) |
Van különbség a korrózióállóságban az SS304 és a SUS304 között?
A korrózióállóság elsősorban a króm (Cr) és nikkel (Ni) tartalomtól függ. Mivel a Cr (18,0-20,0%) és a Ni (8,0-10,5%) tartománya teljesen megegyezik, azonos korrozív környezetben működnek.
SS 304 vs. SUS304 rozsdamentes acél: hőállóság
Mindkét rozsdamentes acél kiváló hőállóságot kínál, megőrzi a nagy szilárdságot és az oxidációval szembeni ellenállást magas hőmérsékletű környezetben is. Akár kb. 870 fokos folyamatos üzemi hőmérsékletnek és 925 fok körüli időszakos üzemi hőmérsékletnek is ellenállnak .

Mechanikai tulajdonságok megemelt hőmérsékleten
| Hőmérséklet ( fok ) | Szakítószilárdság (MPa) | Hozamszilárdság (MPa) | Megnyúlás (%) |
|---|---|---|---|
| 20 | 520-nál nagyobb vagy egyenlő | 205-nél nagyobb vagy egyenlő | 40-nél nagyobb vagy egyenlő |
| 100 | 480 | 180 | 38 |
| 200 | 440 | 160 | 35 |
| 300 | 400 | 140 | 30 |
| 400 | 370 | 130 | 25 |
| 500 | 340 | 120 | 20 |
| 600 | 310 | 110 | 18 |
| 700 | 280 | 100 | 15 |
SS 304 vs. SUS304 rozsdamentes acél: hegeszthetőség
Mind az SS 304, mind a SUS304 kiváló hegeszthetőségű, és különféle technikákkal hegeszthető, beleértve a TIG hegesztést, MIG hegesztést és ívhegesztést. Viszonylag magas nikkeltartalmuk segít csökkenteni a hőhatás-zóna ridegségének kockázatát, biztosítva a mechanikai szilárdság megőrzését a hegesztés után is.
SS 304 vs. SUS304 rozsdamentes acél: alakíthatóság
Mindkét minőség jó alakíthatóságot biztosít, és alkalmas sajtolásra, hajlításra és megmunkálásra, így ideálisak összetett -formájú alkatrészek gyártásához. A hideg megmunkálás során tapasztalt valamivel alacsonyabb munka-keményedési sebessége miatt a SUS304 kis előnyt jelenthet a hidegalakítási alkalmazásokban.
SS 304 vs. SUS304 rozsdamentes acél: Alkalmazások
A SUS304-et gyakrabban használják Japánban és más ázsiai piacokon, mert megfelel a JIS szabványoknak. A tipikus alkalmazások közé tartoznak az élelmiszer-feldolgozó berendezések, konyhai mosogatók és edények, építészeti burkolatok és vegyszertárolók.
Az SS304 a szabványos rozsdamentes acélminőség Észak-Amerikában és Európában, és általában megfelel az ASTM szabványoknak. Széles körben használják orvosi és gyógyszerészeti berendezésekben, élelmiszer- és italfeldolgozó eszközökben, építészeti dekorációban és háztartási készülékekben.
Miért drágább az SUS304, mint az SS304?
Az árkülönbség általában nem magából a "szabványból" adódik, hanem inkább abból, hogy a Japánban gyártott SUS304 a logisztika és a márkaprémiumok miatt drágább lehet. Bizonyos mérettűrések (például a vastagság pontossága) tekintetében is szigorúbb, mint az ASTM. Az elektronikai iparban használt precíziós ultravékony lemezekre a japán szabványos termékek gyakran részletesebb követelményeket támasztanak.
Az SS 304 és SUS304 rozsdamentes acélok felcserélhetők?
A legtöbb ipari alkalmazásnál ez a két anyag felcserélhetőnek tekinthető. A GNEE rozsdamentes acélok jellemzően „kettős-tanúsítvánnyal rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy megfelelnek az ASTM és a JIS szabványnak is.
Az ASTM A240 csak lapos termékekre (lap/lemez) alkalmazható. Ha a lemezanyagokhoz JIS-egyenértékre van szüksége, kérjük, olvassa el a JIS G4304 (meleg-hengerlés) vagy a JIS G4305 (hideg{5}}hengerlés).
SS 304 és SUS304 rozsdamentes acél beszállítók
Speciális beszállítóként „kettős tanúsítvánnyal” rendelkező anyagokat biztosítunk, amelyek egyszerre felelnek meg az ASTM A240/A276 és a JIS G4303/4304/4305 szabványoknak. Ez biztosítja, hogy termékei ne ütközzenek megfelelési akadályokkal, amikor az észak-amerikai és ázsiai piacokra exportálják.
304/SUS304 minőségű anyagokból egész évben jelentős készletet tartunk{0}}, különféle specifikációkkal, és bármikor készen állunk az azonnali kiszállításra. Globális logisztika: Szakszerűen kezelünk minden exportdokumentációt, és rugalmas nemzetközi kereskedelmi feltételeket (Incoterms) kínálunk, beleértve a FOB, CIF és DDP feltételeket.
A SUS304 rozsdamentes acéllemez specifikációi
| Funkció | ASTM A240 SS 304 | JIS G4304 / G4305 SUS304 |
| Termék űrlap | Lemez, lap és csík | Melegen hengerelt (G4304) / hidegen hengerelt (G4305) |
| Vastagsági tartomány | 0,3-100 mm | 0,3-100 mm |
| Normál kivitel | 2B, BA, 4. sz., Hajszálvonal, 1. sz | 2B, BA, No.4, HL, No.1 |
| Tolerancia szabvány | ASTM A480 | JIS G4304/4305 szabvány |
| Edge Állapot | Mill Edge / Slit Edge | Mill Edge / Slit Edge |
Termékeink



Minden szállítmányt 3.1-es szintű malomvizsgálati tanúsítvánnyal (MTC) kísérnek, és a szállítás előtt 100%-os PMI (pozitív anyagazonosító) teszten esnek át.

Csomagolási szolgáltatások:
Megerősített, tengerre alkalmas csomagolást használunk,{0}}például fa raklapokat vagy ládákat-, hogy biztosítsuk, hogy árui sértetlenek maradjanak a teljes szállítási folyamat során.

A szálláslekérdezés elküldése






