Milyen anyag felel meg az X2CrNi18-9-nek?
Apr 03, 2026
Hagyjon üzenetet
Milyen anyag az X2CrNi18-9?
Az X2CrNi18-9 (anyagszám: 1.4307) egy alacsony-széntartalmú ausztenites rozsdamentes acél, amely széles körben elismert az AISI 304L európai szabvány megfelelőjeként. Ez az anyag kiváló hegeszthetőséget, jó korrózióállóságot mutat (különösen hegesztett állapotban), és alkalmas magas hőmérsékletű alkalmazásokhoz 550 fokig. Különféle praktikus termékformákká dolgozható fel, beleértve a lemezeket, tekercseket, csöveket, rudakat és vezetékeket.
Milyen anyag felel meg az X2CrNi18-9-nek?
Az X2CrNi18-9 (anyagszám: 1.4307) egyenértékű az AISI 304L-lel. Ez egy alacsony széntartalmú, ausztenites rozsdamentes acél, amelyet gyakran 304L-nek vagy SUS304L-nek (japán szabvány) neveznek. A 304/1.4301-hez képest fokozott korrózióállóságra használják (különösen hegesztés után), és gyakran kétszeresen is tanúsítják a 304L-rel.
X2CrNi18-9 kémiai összetétel (%)
| Elem | C | Si | Mn | P | S ① | Kr | Ni | N |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| min | - | - | - | - | - | 17.5 | 8 | - |
| max | 0.03 | 1 | 2 | 0.045 | 0.03 | 19.5 | 10 | 0.11 |
X2CrNi18-9 Mechanikai tulajdonságok
| d átmérő (mm) | Hőkezelés vagy állapot | Szakítószilárdság σb MPa |
Folyáshatár σs MPa |
Megnyúlás törésnél (vagy megnyúlás) δ % |
Elnyelt ütési energia KV2 J |
|---|---|---|---|---|---|
| d 160-nál kisebb vagy egyenlő* | +AT | 450~680 | 175-nél nagyobb vagy egyenlő | 45-nél nagyobb vagy egyenlő | 100-nál nagyobb vagy egyenlő |
| d Kisebb vagy egyenlő 35* | +C700 | 700~850 | 350-nél nagyobb vagy egyenlő | 20-nál nagyobb vagy egyenlő | 80-nál nagyobb vagy egyenlő |
| d Kisebb vagy egyenlő, mint 25** | +C800 | 800~1000 | 500-nál nagyobb vagy egyenlő | 12-nél nagyobb vagy egyenlő | 80-nál nagyobb vagy egyenlő |
X2CrNi18-9 Fizikai tulajdonságok
| Statikus rugalmassági modulus különböző hőmérsékleteken ( fok ) | Hőtágulási együttható 20 fok és különböző hőmérsékletek között | Hővezetőképesség | Fajlagos hőkapacitás | Ellenállás | |||||||||||||
| 20 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700 | 800 | 100 fok | 200 fok | 300 fok | 400 fok | 500 fok | 600 fok | 20 fok | 20 fok | 20 fok |
| GPa | 10-6 K-1 | W/m.K | J/kg.K | Ω.mm2/m | |||||||||||||
| 200 | 194 | 186 | 179 | 172 | 165 | - | - | - | 16 | 16.5 | 17 | 18 | 18 | n.a. | 15 | 500 | 0.73 |
| na: nem állnak rendelkezésre értékek |
Minimális hozamerő magas hőmérsékleten ({0}}szállítási állapotban)
| Anyagmegjelölés | Hőkezelés állapot |
Átmérő d mm |
Minimum 0,2%-biztosítószilárdság Rp0.2MPa-ban a következő hőmérsékleten (fokban): | |||||||||||||
| Név | Szám | 50 | 100 | 150 | 200 | 250 | 300 | 350 | 400 | 450 | 500 | 550 | 600 | 650 | ||
| X2CrNi18-9 | 1.4307 | +AT | d Kisebb vagy egyenlő, mint 160 | 164 | 145 | 130 | 118 | 108 | 100 | 94 | 89 | 85 | 81 | 80 | - | - |
Minimális szakítószilárdság magas hőmérsékleten{0}}szállítási állapotban
| Anyagmegjelölés | Hőkezelés állapot |
Átmérő d mm |
Minimális szakítószilárdság RmMPa-ban a következő hőmérsékleten (fokban): | |||||||||||||
| Név | Szám | 50 | 100 | 150 | 200 | 250 | 300 | 350 | 400 | 450 | 500 | 550 | 600 | 650 | ||
| X2CrNi18-9 | 1.4307 | +AT | d Kisebb vagy egyenlő, mint 160 | 440 | 410 | 380 | 360 | 350 | 340 | 340 | 330 | - | - | - | - | - |
Minimális ütéselnyelési energia alacsony hőmérsékleten (hosszirányú)
| Anyagmegjelölés | Hőkezelés állapot |
Átmérő d mm |
Minimális törési energia lökéshajlításban (J-ban) (ISO-V minták) a következő hőmérsékleten (fokban): | ||||||||||||||||
| Név | Szám | -270 | -196 | -160 | -140 | -120 | -110 | -100 | -90 | -80 | -70 | -60 | -50 | -40 | -20 | 0 | +20 | ||
| X2CrNi18-9 | 1.4307 | +C700 | d Kisebb vagy egyenlő, mint 35 | - | 50 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 80 |
Ezen európai szabványnak megfelelő termékek hőkezelése
| Anyagmegjelölés | Hőkezelés állapot |
Normalizálás, kioltás vagy oldatos izzítás hőmérséklet fokozat |
Típusa hűtés① |
Temperálás ill csapadék kezelés (és idő) fokozat |
|
| Név | Szám | ||||
| X2CrNi18-9 | 1.4307 | +AT | 1000 és 1100 között | w,a② | - |
Milyen az 1.4307 korrózióállósága?
Az 1.4307 egy ultra-alacsony széntartalmú ausztenites rozsdamentes acél. Elsődleges előnye a szemcseközi korrózióval szembeni kivételes ellenálló képessége; nevezetesen, nagyon magas korrózióállóságot tart fenn hegesztés után is, anélkül, hogy utólagos hőkezelésre lenne szükség. Hatékonyan meggátolja a korróziót a legtöbb ipari és városi légköri környezetben, és kiemelkedő korrózióállósággal rendelkező, gyakori rozsdamentes acélnak számít.
Az 1.4307 rozsdamentes acél jó hegeszthetőséget mutat
Az 1.4307 rozsdamentes acélt kifejezetten a kivételes hegeszthetőség elérésére tervezték, így különösen alkalmas vastag{1}}lemezes alkalmazásokhoz. Rendkívül alacsony széntartalma (kevesebb, mint 0,03%) minimalizálja a króm-karbidok kicsapódását a hegesztés során, ezáltal kiváló ellenállást biztosít a szemcseközi korrózióval szemben, anélkül, hogy utólagos -hegesztési hőkezelést kellene végezni.
1.4307 rozsdamentes acél megmunkálhatósága
Az 1.4307 (AISI 304L) rozsdamentes acél alacsony-széntartalmú ausztenites rozsdamentes acél, amely közepestől jó megmunkálhatóságot mutat. Alacsony megmunkálási -edzési hajlamának köszönhetően könnyebben vágható, mint a szabványos 304-es rozsdamentes acél; azonban a felületi keményedés megelőzése érdekében a megmunkáláshoz továbbra is éles szerszámok, egyenletes előtolás és nagy vágófolyadék áramlási sebesség szükséges.
Az 1.4307 rozsdamentes acél mágneses?
Az 1.4307 (AISI 304L) rozsdamentes acél nem-mágneses szabványos izzított állapotban, mivel ausztenites ötvözet. Azonban hideg megmunkálás (például húzás vagy hajlítás) vagy hegesztés után enyhén mágnesessé válhat, mivel ezek a folyamatok fázisváltozást idézhetnek elő, enyhén növelve a mágneses permeabilitását.
Mi a különbség az 1.4307 és az 1.4306 rozsdamentes acél között?
Az 1.4306 (X2CrNi19-11) és az 1.4307 (X2CrNi18-9) egyaránt alacsony szén-dioxid-kibocsátású, ausztenites rozsdamentes acél (304L típusú), kiváló hegeszthetőséggel. Az elsődleges különbség az, hogy az 1.4306 erősebben ötvözött, több nikkelt és valamivel több krómot tartalmaz, ami kiváló korrózióállóságot és jobb mélyhúzási tulajdonságokat eredményez.
Alkalmazások
Élelmiszer- és italipar: Sörfőző berendezések, tejfeldolgozó gépek, élelmiszergyártó sorok.
Vegyipar: tárolótartályok, csőrendszerek, hőcserélők.
Gyógyszeripar: Reaktorok, tisztatéri csövek.
Építészet és dekoráció: Korlátok, függöny fali konzolok, lift belső terek.
Háztartási gépek: Mosogatók, étkészletek, edények.
1.4307 Rozsdamentes acél beszállító
Lemezek: hidegen{0}}hengerelt tekercsek, melegen-hengerelt közepes---nehéz lemezek (vastagság: 0,3 mm – 100 mm).
Rudak: Kerek rudak, hatszögletű rudak, négyzet alakú rudak (fekete vagy fényes rajz).
Csövek: Varrat nélküli csövek, hegesztett csövek.
Profilok: Szögrudak, csatornarudak, lapos rudak.

A GNEE széleskörű tapasztalattal rendelkezik a nemzetközi szállítmányozás terén, világszerte több mint 70 országot felölelő szervizhálózattal. Professzionális csomagolást használunk,-beleértve a fából készült ládákat, vaskereteket vagy raklapokat-, amelyek megfelelnek a tengeri szállítási szabványoknak. Minden termékhez tartozik az EN 10204 3.1 szabvány szerinti anyagvizsgálati tanúsítvány (MTC).


A szálláslekérdezés elküldése






