316L-es rozsdamentes acél csövek mérettáblázata
Mar 26, 2026
Hagyjon üzenetet
Jelenleg a megfelelő 316L-es rozsdamentes acélcső specifikációkat keresi az alkalmazásához? A beszerzési menedzserek és mérnökök számára ez gyakori kihívás, különösen az olyan iparágakban, mint a vegyi feldolgozás, az orvosi berendezések, az élelmiszer-feldolgozás és a hőcserélők. A nem megfelelő csőspecifikáció megválasztása nemcsak nyomáskieséshez vagy szerelési nehézségekhez vezethet, hanem szükségtelen költségnövekedéshez is.
Ebben az útmutatóban egy világos és átfogó 316L-es rozsdamentes acélcső specifikációs táblázatot adunk, elmagyarázzuk az anyagválasztás kulcsfontosságú tényezőit, és segítünk elkerülni a gyakori vásárlási hibákat.
Melyek az SS 316L csövek méretszabványai?
A 316 literes csövek esetében a leggyakrabban használt szabványok a következők:
ASTM A269: Szabványos specifikáció varrat nélküli és hegesztett ausztenites rozsdamentes acélcsövekhez általános szolgáltatáshoz.
ASTM A213: Magas hőmérsékletű kazánok, túlhevítők és hőcserélők csöveire alkalmazható.
Az ASTM A312:ASTM A312 a varrat nélküli, egyenes{2}}varrathegesztett és erősen hidegen-megmunkált (HCW) ausztenites rozsdamentes acélcsövek szabványos specifikációja, amelyeket magas hőmérsékleten és általános korrozív használathoz terveztek.
316L-es rozsdamentes acél kerek cső menetrendi táblázata
Ez az ütemterv a 316L-es rozsdamentes acél kerek csövekre vonatkozik (varrat nélküli/hegesztett), amelyek megfelelnek az ASTM A312, ASME B36.10M szabványoknak.
|
Névleges méret (NPS) |
Külső átmérő (OD) (mm) |
Menetrend |
Falvastagság (WT) (mm) |
Belső átmérő (ID) (mm) |
kb. Súly méterenként (kg/m) |
|---|---|---|---|---|---|
|
1/2" |
21.34 |
SCH 40 |
2.77 |
15.80 |
1.31 |
|
1/2" |
21.34 |
SCH 80 |
3.73 |
13.88 |
1.70 |
|
3/4" |
26.67 |
SCH 40 |
2.87 |
20.93 |
1.74 |
|
3/4" |
26.67 |
SCH 80 |
3.91 |
18.85 |
2.28 |
|
1" |
33.40 |
SCH 40 |
3.38 |
26.64 |
2.63 |
|
1" |
33.40 |
SCH 80 |
4.55 |
24.30 |
3.44 |
|
2" |
60.33 |
SCH 40 |
3.91 |
52.51 |
5.56 |
|
2" |
60.33 |
SCH 80 |
5.54 |
49.25 |
7.60 |
|
3" |
88.90 |
SCH 40 |
5.49 |
77.92 |
11.70 |
|
3" |
88.90 |
SCH 80 |
7.62 |
73.66 |
15.90 |
|
4" |
114.30 |
SCH 40 |
6.02 |
102.26 |
16.20 |
|
4" |
114.30 |
SCH 80 |
8.56 |
97.18 |
22.50 |
Megjegyzés: 1. Minden adat a 316L rozsdamentes acélra (UNS S31603) vonatkozó, az ASTM A312 szabványban felvázolt specifikáción alapul, amelynek minimális folyáshatára 275 MPa és szakítószilárdsága 485 MPa.
2. A méterenkénti tömeg hozzávetőleges érték, amelyet a következő képlettel számítanak ki: Súly (kg/m)=0.02491 × (külső átmérő - falvastagság) × falvastagság.
3. Ez a csővezeték vegyi feldolgozásban, tengeri mérnöki munkában, élelmiszer-feldolgozásban és más korrozív környezetben való használatra alkalmas.
4. SCH 160 vagy más speciális csőmenetrendek esetén kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot az egyedi specifikációkért.
Kattintson a 316L SCH 160 csőspecifikáció megtekintéséhez
Mi a különbség a 316 és 316 literes rozsdamentes acél csövek között?
Az elsődleges különbség a 316 és 316 literes rozsdamentes acél csövek között a széntartalom: a 316 literes (alacsony széntartalmú) legfeljebb 0,03%, míg a 316-os legfeljebb 0,08%-os széntartalmú. Ez az alacsonyabb széntartalom a 316L-ben csökkenti a keményfém kicsapódást hegesztés közben, így kiváló korrózióállóságot biztosít a hegesztett szerkezetekben, míg a 316 valamivel nagyobb szakítószilárdságot biztosít.
Kulcsfontosságú tényezők, amelyeket a vásárlóknak figyelembe kell venniük
1. Külső átmérő és falvastagság
Sok vásárló hajlamos kizárólag a külső átmérőre (OD) összpontosítani; azonban a cső nyomástartó-képessége valójában a falvastagságtól függ. Például a falvastagság mindössze 1 mm-rel történő növelése 20-40%-kal növelheti a nyomásállóságot. A vékony falú csövek ugyan csökkenthetik a költségeket, de növelik a meghibásodás kockázatát is.
2. Alkalmazási követelmények
Hőcserélők: Pontos belső átmérő (ID) méretre van szükség a hatékony és egyenletes folyadékáramlás érdekében.
Élelmiszer- és gyógyszeripar: Sima belső felületű csövekre van szükség (Ra durvaság 0,8 μm vagy annál kisebb).
Vegyipar: Olyan csövekre van szükség, amelyek kiváló korrózióállósággal és megfelelő falvastagsággal rendelkeznek.
3. Szabványok és megfelelőség
Feltétlenül biztosítani kell, hogy a kiválasztott cső megfeleljen a következő szabványoknak:
ASTM A269 / A213 (Szabványok az általános-célú és hőcserélő csövekhez)
EN 10216-5 (európai szabvány)
Azok a termékek, amelyek nem felelnek meg ezeknek a szabványoknak, méretbeli eltéréseket okozhatnak, vagy akár lerövidíthetik a cső élettartamát.
4. Hossz és testreszabási szolgáltatások
A csövek szabványos hossza általában 6 méter; azonban sok projekt gyakran speciális követelményeket támaszt:
Precíziós vágás-hosszra-szolgáltatások (± 1 mm-es tűréshatárral)
Tekercses csövek speciális alkalmazásokhoz
A testreszabási szolgáltatások igénybevételével a szerelés és kivitelezés során keletkező anyaghulladék 10-15%-kal csökkenthető.
A 316 literes rozsdamentes acél professzionális szállítójaként a GNEE biztosítja, hogy minden316 literes csőmegfelel az ASTM és EN szabványoknak. Átfogó anyagvizsgálati tanúsítványokat (MTC-ket) biztosítunk, és kérésre harmadik féltől származó ellenőrzési szolgáltatásokat is kínálunk. Nem-szabványos méreteket, kis-kötegelt rendeléseket és precíziós vágási szolgáltatásokat nyújtunk; továbbá garantáljuk a 95%-ot meghaladó-időben történő kézbesítést, hogy minimálisra csökkentsük a projektek késésének kockázatát.
316L SS cső anyagvizsgálati tanúsítványok



A szálláslekérdezés elküldése






